Prečo by ste mali byť všetci v odboroch?

Prípady nespravodlivo prepustených zamestnancov sú na našich stoloch na dennom poriadku. Stovky ľudí ročne sa ozývajú, aby sme im pomohli, pretože zamestnávateľ porušil ich práva.

Dnes sme nesmierne radi, že sme mohli pomôcť Miroslavovi, ktorého v auguste 2019 neoprávnene prepustili zo dňa na deň okamžitým skončením pracovného pomeru.

V októbri toho istého roku Miroslav napadol okamžité ukončenie ako neplatné a celá súdna tortúra sa ťahala dlhé dva roky, kým súd skonštatoval, že bol prepustený neprávom a priznal Miroslavovi náhradu mzdy vo výške bezmála 26 000€.

Miroslava na súde zastupovali právnici z ECHOZu a ako náš člen mal nárok na právnu pomoc ZADARMO a nemusel hradiť náklady na právnické kancelárie. To je jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo by ste mali vstúpiť do odborov – ak sú vaše práva porušované, pomôžeme vám. Zadarmo. Teda, aby sme to upresnili, úplne zadarmo to nie je, pretože členstvo u nás si platíte vo výške 1 % z čistej mzdy.

Pretože v čase najväčšej núdze, keď človek príde o zamestnanie , nemá energiu a ani prostriedky na to, aby celé mesiace platil právnikov.

Sme veľmi radi, že máme za sebou ďalší úspešný prípad, v ktorom právo zamestnancov zvíťazilo nad aroganciou zamestnávateľa. Za každého z našich členov budeme bojovať odhodlane a neúnavne i naďalej.